Дома Трансфер зона Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Раководството на Њукасл  е силно заинтересирано за ѕвездата на Лајпциг, Домоник Собицлај.

22-годишниот унгарски репрезентативец игра одлична сезона во Бундеслигата, каде на 31 меч постигна 6 гола и запиша 9 асистенции.

Собоцлај е мета на многу европски гиганти, а тренерот на Њукасл смета дека идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Тој има договор со Лајпциг до 2026 година и германскиот клуб за неговата слобода бара 40 милиони евра.

Њукасл избори пласман во Лигата на шампиони и ќе има огромен буџет за засилувања, па таа сума нема да претставува проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…