Дома Трансфер зона Њукасл ја „краде“ големата желба на Баерн и Интер

Њукасл ја „краде“ големата желба на Баерн и Интер


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Њукасл се вклучи во трката за потписот на францускиот репрезентативец и напаѓач на Борусија Мехенгладбах, Маркус Турам.

Турам оваа сезона игра одлично, веќе има 10 гола во Бундеслигата, а неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

Французинот веќе потврди дека нема намера да го продолжи договорот, а за неговиот потпис се борат Баерн Минхен и Интер.

Двата европски гиганти сакаат да го донесат напаѓачот како слободен агент, но сега во трката се вклучи и Њукасл.

Премиерлигашот му нуди највисока плата на Турам и е спремен да го доведе уште во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Италијанскиот гигант…