Дома Трансфер зона Њукасл спреми понуда за Депај

Њукасл спреми понуда за Депај


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Мемфис Депај најверојатно ќе ја напушти Барселона во зимскиот преоден рок и кариерата ќе ја продолжи во Премиер лигата.

Депај е во втор план па сака да ја промени средината, а и Барселона сака да го продаде во јануари бидејќи на крајот на сезоната ќе замине без обештетување.

Најконкретен интерес за Холанѓанецот покажува Њукасл, кој сака да го доведе во зимскиот преоден рок.

Примарна цел на клубот за следната сезона е пласман во некое европско натпреварување, а во моментов Њукасл се наоѓа на третата позиција.

Тренерот Еди Хау бара нови засилувања за екипата, а примарна цел е токму Депај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …