Дома Фудбал Англија Њукасл потврди: Рафа Бенитез заминува од клубот

Њукасл потврди: Рафа Бенитез заминува од клубот

0
benitez

Њукасл потврди дека Рафа Бенитез ќе го напушти клубот откако неговиот договор ќе заврши на крајот од оваа недела.

Рафа Бенитез помина три ипол години на Сент Џејмс Парк и му помогна да се врати во Премиер лигата, а минатата сезона заврши како 13. пласирана екипа во лигата.

Во соопштението Њукасл наведува дека со разочарување ја објавуваат веста дека Бенитез го напушта клубот на крајот од оваа недела, односно по истекот на неговиот договор на 30 јуни 2019. година.

Медиумите од Островот пренесуваат дека Рафа заминува од Европа и неговата следна дестинација е Кина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Иниеста и Виља со тежок пораз го испратија Торес во пензија!

Фернандо Торес денеска во Јапонија го одигра својот последен натпревар и стави крај на бог…