Дома Трансфер зона Њукасл го претстави засилувањето кое го „украде“ од Милан

Њукасл го претстави засилувањето кое го „украде“ од Милан


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Свен Ботман многумина го видоа како засилување за Милан, но на крајот Њукасл влезе во трката и побрзо ја заврши работата.

Премиерлигашот сега го претстави засилувањето од 35 милиони евра. Во Њукасл доаѓа како големо засилување, а Ботман потпиша договор на пет години.

Ботман ги имаше договорено личните услови со Милан, меѓутоа „росонерите“ долго време преговараа околу цената со Лил со што дозволија Њукасл да им го „украде“. За Њукасл тој е трето засилување ова лето после голманот Ник Поуп и левиот бек Мет Таргет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…