Дома Фудбал Лига на шампиони Љоренте си призна: Топката ме удри во рака (ВИДЕО)

Љоренте си призна: Топката ме удри во рака (ВИДЕО)

0

Голема прашина се подигна околу голот кој вчера го постигна шпанскиот напаѓач Фернандо Љоренте.

Тој постигна гол за 4:3 што на крајот беше и конечен резултат, а судијата Чакир откако ја гледаше снимката го призна погодокот.

Скоро сите забележаа дека Љоренте топката го удри во рака, а и самиот Љоренте си призна дека играл со рака.

„Ова беше многу чуден натпревар. Не ја видов топката затоа што имаше многу други играчи пред мене. Таа ме погоди во рака и низ телото се спушти во голот“, искрен беше шпанскиот напаѓач.

Шпанецот истакна и жалење што неговиот поранешен тим Јувентус беше елиминиран во полуфиналето од Ајакс.

„Тешко ми падна елиминацијата на Јувентус. Сепак, Ајакс одигра неверојатен натпревар и заслужено помина во следната фаза“, изјави Љоренте.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Месут Озил заминува од Лондон и кариерата ја продолжува во САД?

Фудбалерите на Арсенал денеска играат на домашен терен против Барнли во рамките на второто…