Дома Фудбал Англија Јунајтед ја запре потрагата по нов тренер, Рангник може да остане

Јунајтед ја запре потрагата по нов тренер, Рангник може да остане

Раководството на Манчестер Јунајтед во моментов го запре процесот за потрега по нов менаџер.

Причината за тоа е што се поголеми се шансите Ралф Рангник да остане за постојано. Германецот запиша пет победи на осум меча во Премиер лигата и има само еден пораз.

Вистина е дека играта на тимот во моментов не е одлична, но Рангник го презеде тимот во многу тежок момент, а резултатите даваат оптимизам.

Поради тоа раководството сака да види какви ќе бидат резултатите до крајот на сезоната, а потоа да донесе одлука.

Доколку „црвените ѓаволи“ се пласираат во Топ 4, тогаш Рангник сигурно ќе остане на кормилото, иако дојде како привремен тренер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Еве колку ќе доби освојувачот на Лигата на шампионите

Според многумина, двaта најдобри тима во светот се среќаваат на финалето во Париз од 21 ча…