Дома Трансфер зона Јунајтед не се откажува, спремна новата понуда за Перишиќ!

Јунајтед не се откажува, спремна новата понуда за Перишиќ!

Како што пренесува новинарот на „Скај Спорт“, Фабрисио Романо, Жозе Мурињо е решен да го доведе брзоногиот Хрват на „Олд Трафорд“.

Познато е дека Јунајтед веќе доби еден негативен одговор од „нероаѕурите“, понудата од 40 милиони евра беше одбиена, но Мурињо и Јунајтед немаат намера тука да запрат.

Наводно за поранешниот фудбалер на Дортмунд и Волфсбург, Интер бара сума од 55 милиони евра, а се очекува „Ѓаволите“ наскоро да испрат нова подобрена понуда.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фенербахче испратил официјална понуда за Алиоски?

Иднината на Езгјан Алиоски не е јасна, се уште не се знае дали Џани ќе го продолжи договор…