Дома Трансфер зона Јунајтед може да се засили со еден од најдобрите фудбалери на Астон Вила

Јунајтед може да се засили со еден од најдобрите фудбалери на Астон Вила

Островски „Гардијан“ пренесува вест дека Стивен Џерард би можел да остане без еден од своите најдобри играчи.

Наводно, Манчестер Јунајтед е заинтересиран во своите редови да го доведе играчот на Астон Вила Мекгин кој оваа сеозна собра в купно 18 натпревари за Вила, постигна три гола и подели две асистенции. Мекгин важи за еден од најважните играчи во играта на Џерард.

Неговата цена според „Трансфермаркт“ е околу 30 милиони евра. Меѓутоа неговиот договор со Астон Вила има важност до 2025 година и прашање е колку во Вила ќе бараат за неговите услуги.

Мекгин е и репрезентативец на Шкотска, репрезентација за која собра 42 настапи и постигна 11 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…