Дома Фудбал Англија Јунајтед води со 2:0 против Брајтон и дојде до бизарен подвиг!

Јунајтед води со 2:0 против Брајтон и дојде до бизарен подвиг!

0

Манчестер Јунајтед моментално игра со Брајтон на „Олд Трафорд“ и после првото полувреме има водство од 2:0.

Во првите 11 кола во Премиер лигата Јунајтед постигна само 13 гола, а денес во првото полувреме постигна два и така „црвените ѓаволи“ направија интересен подвиг.

Имено, оваа година тимот на Солскјер на Олд Трафорд во Премиер лигата постигна два токму против Брајтон и тоа во јануари.

Од тогаш Јунајтед одигра многу натпревари на домашен терен, но не успеа да постигна два гола за едно полувреме, се до денес против истиот противник.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се огласи Роналдо: Не сум добро, јас сум многу добро!

Кристиано Роналдо за прв пат пред медиумите се огласи по моментот од натпреварот против Ми…