Дома Трансфер зона Јулијан Дракслер пред трансфер во Премиер лигата?

Јулијан Дракслер пред трансфер во Премиер лигата?


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Јулијан Дракслер во овој преоден рок би можел да ја напушти екипата на ПСЖ, а за неговиот потпис би можеле да се борат неколку екипи.

Според информациите како што пренесуваат француските медиуми, Дракслер е најблиску до преминување во англиската Премиер Лигата, поточно во тимот на Алиоски, Лидс.

Наводно, челниците на овој клуб го контактирале Дракслер за да му ја претстават идејат и Дракслер изгледа има желба да премине во овој клуб.

Дракслер е во последната година од договорот со ПСЖ и ова е последна шанса клубот нешто на него да заработи.

Личните услови Дракслер ги  договорил и сега се чека договорот помеѓу двата клуба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот …