Дома Трансфер зона Јуве го најде „новиот Буфон“ во втората англиска лига!

Јуве го најде „новиот Буфон“ во втората англиска лига!

Буфон иако брани во одлична форма Јувентус е свесен дека Италијанецот нема уште многу години играчка кариера, па почна да бара негова замина.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Договорот на Буфон со Јувентус истекува во 2018 година, па многу веројатно тој ќе се пензионира после Светското првенство во Русија.

Поради тоа „старата дама“ почна да бара негова замена, а медиумите тврдат дека ја пронашле во втората англиска лига.

Имено, станува збор за голманот на Астон Вила и италијански интернационалец Пјерлуиџи Гилини. Ова момче има 21 година и ова лето од Верона се пресели во Бирмингем каде брани одлично.

Оваа сезона има запишано 12 настапи за Астон Вила на кои прими 10 гола, а во четири наврати ја сочува мрежата недопрена.

Скаутите на „старата дама“ редовно ги следат неговите настапи и сакаат да го вратат во Серија А каде после две години би можел да биде наследник на Буфон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал и ПСЖ го сакаат дефанзивецот на Бенфика

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Европските гиган…