Дома Топ вести Јувентус ја има најдобрата понуда за Агуеро

Јувентус ја има најдобрата понуда за Агуеро

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро може да ја продолжи кариерата во италијанска Серија А, пренесуваат тамошните медиуми.

32-годишниот Аргентинец на крајот на сезоната ќе биде слободен агент бидејќи му завршува договорот со Манчестер Сити.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Агуеро веќе добил официјална понуда од италијански гигант Јувентус и тоа за две сезони.

Агуеро преферира преселба во Барселона, која исто така е заинтересирана за напаѓачот, но најдобрата понуда до сега наводно ја испратил Јувентус, кој на Агуеро му нуди 10 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фото: Шкендија на плоштадот во Тетово ја прослави титулата заедно со своите навивачи 📸

Вчера беше весело во Тетово, Шкендија ја славеше шампионската титула на градскиот плоштад …