Дома Топ вести Јувентус тргнува по Гринвуд

Јувентус тргнува по Гринвуд

Италијанскиот гигант Јувентус покажува силен интерес за Мејсон Гринвуд кој оваа сезона игра на позајмица во Гетафе.

Гринвуд нема иднина во Манчестер Јунајтед, но оваа сезона игра одлично во Гетафе и го привлече вниманието на многу клубови.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Проблематичниот англиски фудбалер, ја оживеа својата кариера во Гетафе по тешкиот период во Манчестер Јунајтед каде беше обвинет за силување.

Сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Јувентус, кој веќе стапил во контакт со менаџерот на 22-годишниот Англичанец.

Манчестер сака да го продаде на лето, но за неговата слобода бара 50 милиони евра, а тоа може да биде проблем за „старата дама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…