Дома Фудбал Италија Јувентус потврди: Алекс Сандро позтивен на Ковид 19

Јувентус потврди: Алекс Сандро позтивен на Ковид 19

Ѕвездата на Јувентус, Алекс Сандро даде позитивен тест на коронаворус, потврдија денес од клубот.

Алекс Сандро играше на вчерашниот меч против Удинезе, а утрово покажал симптоми и дал позитивен тест на Ковид 19.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Бразилецот веднаш е ставен во изолација и ќе го пропушти дербито со Милан, кое на програмата е во среда.

Утре ќе биде тестиран целиот тим на Јувентус, а сега зголемен е ризикот и други фудбалери да бидат позитивни пред големото дерби на Сан Сиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…