Дома Трансфер зона Јувентус повторно го сака Донарума

Јувентус повторно го сака Донарума


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Џанлуиџи Донарума на лето би можел да се врати во Серија А, пренесуваат италијанските медиуми.

Донарума пред две години го напушти Милан и се пресели во ПСЖ како слободен агент. Во првата сезона беше резерва, а оваа сезона направи многу киксови.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Италијанецот не е задоволен во Париз и би сакал да ја промени средината.

Интерес за него повторно покажува Јувентус и сака на лето да го доведе како замена за Шчешни.

Сепак, Донарума ќе мора да прифати значително намалување на платата, бидејќи моментално заработува 12 милиони евра, а Јувентус е спремен да му понуди 7 милиони плус бонуси.

Како алтернатива се споменува Емилијано Мартинез, кој стана светски шампион со Аргентина и сака да си замине од Астон Вила.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Meси никогаш не бил поблиску до враќање: Познати и деталите од понудата на Барса

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Во текот на вчерашниот ден силно …