Дома Трансфер зона Јувентус не застанува – се договори со Годин

Јувентус не застанува – се договори со Годин

0
godin

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус е сериозен во намерата да го доведе Диего Годин од Атлетико Мадрид.

Наводно раководството на „старата дама“ го контактирало агентот на Уругваецот и веќе постигнале усмен договор, па се очекува наскоро да започнат преговори со Атлетико Мадрид.

Годин кажал ДА на понудата од италијанскиот шампион за договор до 2021 година, кога ќе има полни 35 години.

„Бјанконерите“ се блиску до договор со Челзи за трансфер на Даниеле Ругани и во Годин гледаат идеална замена, но Атлетико Мадрид нема да се откаже лесно.


Следете го Sportski.mk и на


Наводно „јорганџиите“ веднаш реагираше и му понудиле на Годин нов договор со подобри услови.

Сега се е во рацете на Годин, дали ќе ја продолжи соработката со Атлетико или ќе сака да проба ново искуство, во клуб кој цели на освојување на лигата на шампиони.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јаја Туре вчера доби отказ во Олимпијакос, а веќе денес е во Англија

Искусниот фудбалер Јаја Туре (35) вчера доби отказ во грчки Олимпијакос. Овој 35 годишен ф…