Дома Трансфер зона Јувентус на чекор од првото зимско засилување

Јувентус на чекор од првото зимско засилување

Белгискиот репрезентативец и член на Зенит, Аксел Витсел се наоѓа на само чекор од трансфер во Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми.

Витсел уште во летниот преоден рок требаше да стане член на „старата дама“, но рускиот клуб во последен момент го блокираше трансферот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Витсел веќе има договор со „бјанконерите“ и на крајот на сезоната може да пристигне како слободен играч, но Јувентус сака да го донесе уште во зимскиот преоден рок.

Италијанските медиуми пренесуваат дека италијанскиот шампион доставил понуда од Зенит од 6 милиони евра и дека играчот е пред трансфер во Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…