Дома Трансфер зона Јувентус најде замена за Алекс Сандро

Јувентус најде замена за Алекс Сандро

Јувентус во летниот преоден рок сака да донесе замена за Алекс Сандро и да ја засили левата бековска позиција.

Прво име на листата желби на Алегри е италијанскиот репрезентативец Емерсон Палмери. 27-годишниот лев бек одигра одлична сезона во Лион каде беше на позајмица од Челзи.

„Сините“ за слободата на Палмери бараат 20 милиони евра, а „бјанконерите“ наскоро ќе испратат понуда од 15 милиони евра плус бонуси.

На листата се уште и Регулион од Тотенхем, кој е на излезна врата и „спарси“ се спремни да го пуштат на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…