Дома Топ вести Јувентус му нуди трампа на Манчестер Јунајтед

Јувентус му нуди трампа на Манчестер Јунајтед

Јувентус е спремен да му понуди интересна трампа на Манчестер Јунајтед.

„Бјанконерите“ го нудат Адриен Рабио, а за возврат сакаат да го добијат потписот на Алекс Телеш.

Јувентус бара лев бек кој ќе биде замена за Алекс Сандро, кој најверојатно на лето ќе ја напушти „старата дама“. Верува дека Алекс Телеш ќе биде идеално решение.

Од друга страна Манчестер Јунајтед подолго време покажува интерес за францускиот репрезентативец. Солскјер бара квалитетен играч за врска и смета дека Рабио би бил идеално засилување.

Поради тоа медиумите тврдат дека двата клуба би можеле лесно да ја договорат оваа трампа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќ…