Дома Трансфер зона Јувентус и Наполи ја сакаат ѕвездата на Сасуоло

Јувентус и Наполи ја сакаат ѕвездата на Сасуоло

Жереми Бога игра фантастична сезонона во дресот на Сасуоло и го привлече вниманието на неколку италијански гиганти.

23-годишниот крилен напаѓач покажа дека е голем потенцијал и може да се развие во еден од најдобрите играчи во Серија А.

Бога пристигна во Сасусоло од Челзи, па „сините“ од Лондон имаат можност да го вратат на „Стенфорд Бриџ“ за 16 милиони евра.

Последните информации се дека Челзи нема да ја искористи таквата опција, па италијанските гиганти сакаат да ја искористат таквата ситуација.

Најсилен интерес за Бога покажуваат Јувентус и Наполи, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент и започнале преговори.

Сасуоло за неговата слобода бара 25 милиони евра, сума која двата клува се спремни да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан одлучи, ќе го откупи Томори

Факијо Томори во јануари пристигна во Милан како позајмен фудбалер од Челзи. После повреда…