Дома Трансфер зона Јувентус започна преговори со Депај

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанскиот гигант Јувентус сериозно се вклучи во трката за потписот на Мемфис Депај.

Депај влезе во последната година од договорот и сигурно на лето ќе го напушти Лион како слободен агент.

Барселона го сакаше Холанѓанецот уште во летниот преоден рок, но не успеа да се договори со Лион.

Сега Каталонците добиваат голема конкуренција бидејќи Јувентус веќе стапил во конаткт со агентот на Депај.

„Бјанконерите“ сакаат што поскоро да постигнат договор со Холанѓанецот и уште сега да потпишат преддоговор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…