Дома Трансфер зона Јувентус започна преговори со Депај

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде Мемфис Депај.

Депај влезе во последната година од договорот и сигурно на лето ќе го напушти Лион како слободен агент.

Тој е слободен да преговара со заинтересираните клубови, а „бјанконерите“ сакаат што поскоро да постигнат договор со Холанѓанецот и уште сега да потпишат преддоговор.

Јувентус веќе стапил во контакт со неговиот агент и сака да ја победи конкуренцијата, бидејќи за Депај силен интерес покажуваат уште Барселона и Милан.

Барселона наводно се повлекла од преговорите бидејќи не се знае дали Куман ќе остане на кормилото, па сега Јувентус е фаворит за Холанѓанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…