Дома Трансфер зона Јувентус го продава Кулушевски во јануари

Јувентус го продава Кулушевски во јануари

Раководсвото на Јувентус е спремно да го продаде Дејан Кулушевски уште во зимскиот преоден рок, пренесуваат италијанските медиуми.

Кулушевски оваа сезона не добива голема минутажа од Алегри и сериозно размислува да ја промени средината.

Јувентус е во потрага по класичен напаѓач и е спремен да го „жртвува“ Кулушевски, па е спремен да слушне понуди.

Швеѓанецот со македонско потекло има само 21 година и сака да се пресели во средина каде што ќе има голема минутажа.

Интерес за Кулушевски покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, пред се Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гвардиола: Не преговараме за доведување на Олмо

Во медиумите во изминатата недела се појави информација дека Манчестер Сити преговара за д…