Дома Трансфер зона Јувентус ги стави на продажба Рабио и Рамзи

Јувентус ги стави на продажба Рабио и Рамзи

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Јувентус ќе прави големи промени во зимскиот преоден рок.

Најголеми промени ќе претрпи средниот ред и ведникот тврди дека „старата дама“ ги ставила на продажба Арон Рамзи и Адриен Рабио.

Алегри не е задоволен од двајцата играчи за врска и му порачал на раководството дека двајцата може да бидат продадени во јануари.

Интерес за Рабио и Рамзи веќе покажува Њукасл, кој сега има голема финансиска моќ  и сака да направи конкурентен тим.

Рабио и Рамзи се едни од најплатените фудбалери во тимот, па со нивната продажба Јувентус ќе ослободи голем буџет.

Прва мета на „старата дама“ во зимскиот преоден рок ќе биде играчот за врска на Монако, Чуамени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …