Дома Трансфер зона Јувентус Влаховиќ ќе го менува со фудбалерот кој влезе во конфликт со Конте?

Јувентус Влаховиќ ќе го менува со фудбалерот кој влезе во конфликт со Конте?


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Италијанските медиуми шпекулираат дека Душан Влаховиќ би можел да го напушти Јувентус во летниот преоден рок, а веќе се најавува и кој би можел да биде наследникот на српскиот напаѓач.

„Калчомеркато“ пренесува дека една од опциите е Бразилецот, Ришарлисон кој како што стојат работите ќе го напушти клубот.

Ришарлисон по елиминатација на Тотенхем и од Милан во Лигата на шампионите јавно изрази незадоволство поради малата минутажа која ја добива кај тренерот Конте. Конте брзо му возврати и му порача дека е во право кога вели дека има „сра*е“ сезона, но не треба него да го обвинува за тоа.

Јувентус е првиот клуб кој се поврзува со Ришарлисон по таа ситуација, фудбалерот веројатно не би му пречел трансфер во италијанскиот гигатн. Сепак треба да се види и дали „старата дама“ и „петлите“ можат да пронајдат заеднички јазик за оштетата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Meси никогаш не бил поблиску до враќање: Познати и деталите од понудата на Барса

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Во текот на вчерашниот ден силно …