Дома Останати Кошарка НБА Јокиќ со еден потег можеше да направи хаос во натпреварот против Бруклин 🎥

Јокиќ со еден потег можеше да направи хаос во натпреварот против Бруклин 🎥

Eден детал од натпреварот помеѓу Денвер и Кливленд се најде во центарот на вниманието и само поради четири секунди.

Српскиот центар Никола Јокиќ го изненади тренерот на Кливленд Џеј Би Бикерстаф кој стоеше блиску до аут линијата. Тој влезе малку на теренот и беше преблиску, а Јокиќ тоа можеби и намерно го искористи да му одржи лекција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за медиумите во пресрет на натпрев…