Дома Останати Кошарка НБА Јокиќ: Разликата меѓу мене и Леброн? Тој е најдобар во светот, јас не сум

Јокиќ: Разликата меѓу мене и Леброн? Тој е најдобар во светот, јас не сум

Никола Јокиќ игра одлична кошарка во плеј-офот во кој неговиот Денвер се бори ЛА Лејкерси.

Лејкерси после два натпревари водат со 2:0, меѓутоа Денвер сигурно нема да се откаже затоа што во претходните две рунди се враќаа од 1:3 негатива.

По последниот натпревар новинарите го запрашаа Јокиќ за разликата помеѓу него и Леброн, а Србинот даде еден интересен одговор.

„Разликата меѓу мене и Леброн? Тој е најдобар во светот, јас не сум. Толку, тоа е разликата“, изјави Јокиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Се појави фотографија од изгледот на шампионскиот прстен на Лејкерси

Со освојувањето на титулата во НБА лигата Лејкерси се изедначија со Бостон Селтикс. Двете …