Дома Останати Кошарка НБА Јокиќ и Дончиќ во најдобрата петорка во НБА

Јокиќ и Дончиќ во најдобрата петорка во НБА

Откако Никола Јокиќ беше избран за играч на сезоната во НБА лигата се се соопштени и трите најдобри петорки.

Во најдобрите петорки очекувано имаше место за двете балкански ѕвезид Никола Јокиќ и Лука Дончиќ кои одиграа фатнастични сезони во Денвер и Далас. Во првата петорка имаше место уште за Стеф Кари, Каваи Ленард и Јанис Антетокумбо.

Втората петорка е составена од Крис Пол, Дамјан Лилард, Леброн Џејмс, Џулиус Рендл и Џоел Ембид. Дел од третата петорка пак се Кајри Ирвинг, Бредли Бил, Џими Батлер, Пол Џорџ и Руди Гобер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шегата на делегацијата на САД не му се допадна на Дурант 🎥

Учесниците во САД на Олимписките игри во Токио се пошегуваа на сметка на Кевин Дурант. Во …