Дома Фудбал Репрезентации Јоаким Лев повторно со своите чудни потези – сега „наседна“ Сане (ВИДЕО)

Јоаким Лев повторно со своите чудни потези – сега „наседна“ Сане (ВИДЕО)

0

Селекторот на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев помеѓу останатото со години наназад е препознатлив по некоу чудни гестови за време на натпреварите.

Еден таков детал беше виден вчера во текот на пријателскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Германија и Србија во Волфсбург (1:1).

Како што можете да видите во прилогот, Лев прво со раката си го чепкаше забота, а потоа со истата рака се поздрави со еден од најдорите на теренот во вчерашниот натпревар, Лерој Сане.

Кога сме веќе кај овие потези на Лев изминатите денови актуелно стана и едно видео поставено на „јутуб“. Имено во видеото една млада девојка со многу шминка се претвара во Јоаким Лев, но најгрозниот момент се случува во последните секунди од видеото.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Сари од херој за Неапол сега е предавник – ова е доказ! (ФОТО)

Кога стигна официјалната потврда дека Маурицио Сари ќе биде нов тренер на Јувентус тој пов…