Дома Фудбал Репрезентации Јоаким Лев го прокоментира стартот на Павков врз Сане

Јоаким Лев го прокоментира стартот на Павков врз Сане

Во пријателски натпревар синоќа силите ги одмерија Германија и Србија (1:1).

Србија дојде до водство со погодокот на Лука Јовиќ, а ремито за Германија го донесе Горецка.

Овој натпревар можеше да биде кобен за Сане, на кој брутално стартуваше Милан Павков и заработи директен црвен картон.

На почеток изгледаше страшно и сериозно, но на крајот Сане не заработи тешка повреда.

Селекторот на Германија, Јоаким Лев ја прокоментира ситуацијата.

„Стартот беше грд. Следниот пат истиот може да доведе до кршење на ногата.“ – рече Лев.

Сане на кратко изјави дека со неговиот зглоб е се во ред.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Сари за Лацио повика играч кој 993 дена не бил во составот на Јувентус

Хрватскиот офанзивец никако не успева да се наметне во Јувентус. Доаѓањето на Марко Пјаца …