Дома Македонски спорт Јаховиќ ја „НАПАДНА“ ФФМ: 30 голови во Турција за да бидам резерва!? (ФОТО)

Јаховиќ ја „НАПАДНА“ ФФМ: 30 голови во Турција за да бидам резерва!? (ФОТО)

0

Македонскиот повремен репрезентативец Адис Јаховиќ преку социјалните мрежи го изрази своето незадоволство од ФФМ и од селекторот Игор Ангеловски.

Имено, Ангеловски го повика Јаховиќ за натпреварите против Италија и Лихтенштајн, но и двата натпревари напаѓачот на турски Гозтепе ги помина на клупата за резервни фудбалери.

Јаховиќ преку својот Фејсбук профил ги нападна луѓето во репрезентацијата и ги нарече, душмани. Покрај тоа истакнува дека за една година во турското првенство постигнал 30 погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Македонски спорт

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …