Дома Фудбал Англија Јанг: Кога дојде Оле се почуствував како да се врати Сер Алекс

Јанг: Кога дојде Оле се почуствував како да се врати Сер Алекс

0

Оле Гунар Солскјер буквално го препороди Манчестер Јунајтед кој под водство на Нровежанецот гази се пред себе.

Ако ситуацијата беше како онаа кога Мурињо го водеше клубот пред двомечот со ПСЖ ќе кажевме дека „светците“ се апсолутни фаворити, меѓутоа ситуацијата сега е поинаква и Јунајтед според она што го прикажа има право да се надева на поволен резултат.

Освен добрите резултат со Солскјер пристигнаа и потписите со играчите на кои им истекуваше договорот, а такви ги имаше повеќе.

Денес последен во низата кој го продолжи договорот е Ешли Јанг.


Следете го Sportski.mk и на


Јанг во Јунајтед пристигна во 2011 година и соработката со „црвените ѓаволи“ ја продолжи на уште една сезона.

После потписот на договорт Јанг откри што почуствувал кога Солскјер се вратил во клубот.

„Кога Оле пристигна, одеднаш добив чуство како да се врати Сер Алекс. Тоа чуство веројатно го добив затоа што се врати заедно со Мајк Филан кој му беше асистент на Ферги, а тука е и Керик. Оле добро знае што значи овој клуб, опседнат е да победува и ги учи играчите како да уживаат на теренот. Тоа го правеше и Сер Алекс“, изјави Јанг.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Требаше ли Солскјер да даде ваква изјава баш пред градското дерби?

Maнчестер Јунајтед во најважниот дел од сезоната влезе во голема криза, многумина ќе кажат…