Дома Македонски спорт Јана Атанасовска испиша историја во македонското женско скијање!

Јана Атанасовска испиша историја во македонското женско скијање!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јана Атанасовска денес оствари историски резултат за македонското женско скијање.

Младата македонска скијачка Атанасовска оствари најдобар резултат во историјата на македонското женско скијање и тоа во својата деби сезона во сениорска конкуренција.

Таа на ФИС трката во слалом во Словенија освои одлични 75,95 точки.

Во Рогла Атанасовска заврши како 17-то пласирана со заостанување од 5.66 секунди зад победничката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …