Дома Македонски спорт Мак баскет Јакимовски блеска во дресот на Вашингтон🎥

Јакимовски блеска во дресот на Вашингтон🎥

Македонскиот кошаркар Андреј Јакимовски продолжи со одличните настапи во НЦАА-лигата во САД.

Сепак, Јакимовски не усшеа да му помогне на Вашингтон Стејт, кој за првпат загуби сезонава од Аризона со 82-86.

Јакимовски постигна 15 поени, осум скокови и една асистенција и така потврди дека ќе биде квалитетен кошаркар за екипата од Вашингтон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Нестор: Имав понуди, но сакав да останам во Италија, Пандев е прекрасна личност и легенда на Македонија!

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски веќе втора сезона го носи дресот на Удинезе. Попула…