Дома Фудбал Останато Ѕвездата на ПСЖ делеше храна на бездомниците на улиците во Париз 📸

Ѕвездата на ПСЖ делеше храна на бездомниците на улиците во Париз 📸

Напаѓачот на ПСЖ и репрезентацијата на Италија, Моисе Кин овој викенд делеше храна на бездомниците во Париз.

21 годишниот Кин одлучи да помогне на бездомниците и подели голема количина на храна. Кин објави фотографии од овој негов хуман гест со цел неговиот пример да го следат и другите кои можат да помагаат.

Претходно во слични хуманитарни акции од играчите на ПСЖ учествуваа Андер Ерера и Јулијан Дракслер.

Кин во ПСЖ дојде од Евертон на позајмица, прикажува солидни настапи, но прашање е дали ќе остане затоа што „карамелите“ за откуп на неговиот договор бараат 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кејн се враќа на тренинзите, Тотенхем не ја намалува цената

Покрај фактот што го пропушти вчерашниот и денешниот тренинг без дозвола, Хари Кејн планир…