Дома Фудбал Англија Ѕвездата на Барселона на „удар“ на фановите на Манчестер Сити: Ти си љубоморен!

Ѕвездата на Барселона на „удар“ на фановите на Манчестер Сити: Ти си љубоморен!

Фудбалерот на Барселона Жоао Кансело (28) си даде предизвик на „слепо“ да ги рангира играчите од 1 до 10 за Јутјуб каналот „Shoot For Love“,

Прв на Кансело му се појави Јошко Гвардиол, а Кансело го стави на последното место. На првото место Гвардиол го смпрво место го стави Тјиаго Силва од Челзи (39), кој има полоша сезона од Гвардиола.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


По ваквото рангирање тој доби критики од фановите кои го нарекуваа и „љубоморен“. Репрезентативецот на Хрватска, кој не постигна гол во своите први 32 настапи за Сити, сега постигна пет голови во последните седум натпревари и така им помогна на „граѓаните“ да се одржат во пол-позиција во битката за титулата.

Да потсетиме, Кансело замина на позајмица во Баерн во јануари 2023 година откако се скара со тренерот Гвардиола. Се до заминувањето во Манчестер Сити беше првотимец. Во Баерн не се снајде, па тоа го искористи Барселона која му даде шанса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…