Дома Фудбал Репрезентации Ѕвездата на Баерн во солзи од својот дом го прослави пласманот на Мундијалот 🎥

Ѕвездата на Баерн во солзи од својот дом го прослави пласманот на Мундијалот 🎥

Канада вчера на свој терен ја победи Јамајка со 4:0 и обезбеди пласман на Светското првенство во Катар.

Канаѓаните ќе играат на еден Мундијал за првпат после 1986 година кога настапија во Мексико и тоа доволно зборува каков подвиг успеа да направи оваа селекција. Пред своите навивачи Канада ја совлада Јамајка со 4:0 и на едно коло пред крајот на квалификациите го обезбеди пласманот во Катар.

Во селекцијата на Канада вчера го немаше Алфонсо Дејвис кој сигурно е еден од најдобрите играчи на овој тим. Левиот бек на Баерн натпреварот го следеше од својот дом и победата ја прослави на одличен начин.

Откако судијата означи крај на натпреварот Дејвис заплака, а сето тоа го снимаше на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!

Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул со важност д…