Дома Македонски спорт Мак фудбал Ѓорѓе Стојчев ќе ја води Академија Пандев во вториот дел од сезоната

Ѓорѓе Стојчев ќе ја води Академија Пандев во вториот дел од сезоната

Aкадемија Пандев нема да бара нов стратег, клубот ќе му даде шансе на Ѓорге Стојчев.

Информацијата дека Стојчев ќе го води клубот во вториот дел од сезоната ја потврди клубот преку социјалните мрежи.

„Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Академија Пандев. Раководството на клубот одлучи дека Стојчев е најдоброто решение за тренер на сениорскиот тим и ја има целосната доверба од сите во клубот. Стојчев е дел од Академија Пандев од самото формирање, најпрво како тренер во младинските категории, а од пред три сезони и како асистент тренер во сениорскиот тим каде соработуваше со Југослав Тренчовски, Александар Таневски и Александар Васоски. Со среќа Шефе и ти посакуваме големи успеси!“, соопштија од Академија Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи за место во групната фаза од Конференциската лига ќе игра против Балкани од Косово

Шампионот на Македонија Шкупи во плеј-офот за место во групната фаза од Конференциската ли…