Дома Видео Ѓоковиќ со убав гест израдува многу деца во Белград 🎥

Ѓоковиќ со убав гест израдува многу деца во Белград 🎥

Изминататите денови Новак Ѓоковиќ беше во својот Белград каде што освен што се подготрвува за следните предизвици најде време и да се забавува.

Ѓоковиќ така се појави во центарот на градот облече во костим на кловн и играше тенис со децата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Оние кои имаа среќа во тие моменти да поминат од тука секако уживаа…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ѓоковиќ тренира на трева – ќе игра на Вимблдон!?

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Олимписките игри во Париз, но се надева дека ќе …