Дома Останати Ѓоковиќ со лесна победа го започна Мастерсот во Лондон

Ѓоковиќ со лесна победа го започна Мастерсот во Лондон

Новак Ѓоковиќ со победа го започна својот настап на завршниот турнир од „Мастерс“ серијата што се игра во Лондон.

Ѓоковиќ кој е во трка на Надал за позицијата број 1 во светот, во воведниот меч на турнирот го победи Италијанецот, Матео Бератини и тоа убедливо во два сета, со 6:2 и 6:1.

Првиот сет Новак го доби со 6-2, а во вториот беше уште поубедлив (6:1) и за 64 минути ја запиша првата победа на турнирот.

ијата
Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Пред 10 години Ѓоковиќ го доживеа поразот кој можеше да значи крај на неговата кариера (ВИДЕО)

Пред точно 10 години Новак Ѓоковиќ доживеа пораз поради кој можеше да ја заврши кариерата,…