Дома Видео Ѓоковиќ издоминира на теренот, а неговата ќеркичка ги собраа симпатиите со својата реакција 🎥

Ѓоковиќ издоминира на теренот, а неговата ќеркичка ги собраа симпатиите со својата реакција 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ игра во одлична форма и на Ролан Гарос закажа полуфинале против Карлос Алкараз, но покрај одличната игра на теренот, Новак секоја прилика ја користи и да ја истакне големата важност на неговото семејство.

За Ѓоковиќ нема ништо поважно, тоа го потенцираше и по вчерашниот триумф.

„Семејството е најголема радост, нема ништо поважно. Се друго поминува, само семејството и љубовта од најблиските останува засекогаш“, изјави Ѓоковиќ.

По прес-конференцијата следуваше и убав момент со неговата ќерка Тара која го чекаше да ги заврши обврските.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Срамно однесување на синот на Диего Симеоне 🎥

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Aтлетико Мадр…