Дома Видео Ѓоковиќ: Дали ќе одам на Србија – Бразил? Да ја прашам жена ми…🎥

Ѓоковиќ: Дали ќе одам на Србија – Бразил? Да ја прашам жена ми…🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ во изминатите денови е дел од завршниот мастерс во Торино, српскиот тенисер не беше запознаен дека токму таму репрезентацијата на Бразил се подготвува за Мундијалот.

Бразил го користи тренинг центарот на Јувентус пред да отпатува за Катар. После натпреварот од првото коло против Стефаноц Циципас разговараше со Дејан Станковиќ и тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри.

Разговараа за фудбал, а во еден момент Новак доби прашање дали на 24. ноември ќе оди во Катар да гледа Србија – Бразил.

„Ќе мора прво да ја прашам жена ми да добијам дозвола“, низ смеа одговори Новак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Чилеанецот Артуро Ви…