Дома Видео Ѓоковиќ го имитираше Роналдо и стана хит ?

Ѓоковиќ го имитираше Роналдо и стана хит ?

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ реши да го имитира еден од најдобрите фудбалери, Кристиано Роналдо.

Ѓоковиќ си го осигура првото место на АТП до крајот на годината, па на Твитер објави видео како ја имитира прославата на Роналдо.

Видеото го објави и официјалниот налог на АТП и напиша:

„Во следните денови, откријте зошто светскиот рекет број еден слави како Кристиано“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Елче се збуни кога Меси му го побара дресот 🎥

Барселона го победи Елче со 3:0 во заостанатиот натпревар од Ла Лига. Лионел Меси одигра у…