Дома Видео Ѓоковиќ во финалето во Абделаида го избрка својот брат од ложата на трибините 🎥

Ѓоковиќ во финалето во Абделаида го избрка својот брат од ложата на трибините 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кон крајот на првиот сет во финалето на турнирот во Абелаида помеѓу Новак Ѓоковиќ и Себастијан Корда беше видена една несекојдневна ситуација.

Имено, откако го загуби својот прв сет Ѓоковиќ го избрка својот брат Марко од ложата на трибините. Новак гестикулираше со раката, а потоа и му викна „надвор“.

По гестикулациите на Новак камерите јасно покажаа дека мисли на неговиот брат кој по неколку моменти и ја напушти ложата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…