Дома Македонски спорт Мак баскет „Штрковите“ стануваат се посилни: Црногорскиот бек, нов член на МЗТ Скопје

„Штрковите“ стануваат се посилни: Црногорскиот бек, нов член на МЗТ Скопје

0

Црногорскиот репрезентативец, Никола Павличевиќ денес потпиша договор со МЗТ Скопје до крајот на оваа сезона, објавија денес од клубот.

Како што се наведува, се работи за плејмејкер кој изминатата сезона настапуваше за мадридски Солонок, а летово беше дел од репрезентацијата на Црна Гора на ЕП.

Павличевиќ претходно настапуваше за Олимпија, Сутјеска, Ловчен и австриски Халиман.

Црногорскиот бек пристигнува на местото на Американецот, Брет Бејли, на кого му истече тромесечниот договор со МЗТ, а кој нема да биде продолжен.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Мак баскет

Проверете

Македонија У-19 ќе биде носител на жребот за квалификациите!

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години се пласира во елитните квали…