Дома Останати Кошарка „Штрковите“ доминираа: Куманово не можеше да пружи отпор против МЗТ

„Штрковите“ доминираа: Куманово не можеше да пружи отпор против МЗТ

0

Актуелниот шампион, МЗТ Скопје вечерва славеше против Куманово со 106:90 во рамки на 5. коло од Првата македонска лига.

МЗТ Скопје беше во водство во текот на целиот меч. Аеродромци имаа предност, периодично и двоцифрена. Најмногу што можеше да направи Куманово е да ја намали во еден момент негативата на четири поени.

Трајковски, некогашниот играч на Куманово, за плаво-белите успеа да постигне 27 поени и да се издвои на мечот. Павличевиќ во својот деби меч запиша 21 поен, а и второто засилување, Мавра постигна 17 погодоци.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Кошарка

Проверете

Македонија У-19 ќе биде носител на жребот за квалификациите!

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години се пласира во елитните квали…