Дома Фудбал Италија Што ќе се случува со Робињо и дали може да го избегне затворот?

Што ќе се случува со Робињо и дали може да го избегне затворот?

0

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид и Милан, Робињо е осуден на 9 години затвор поради учество во силување на една девојка во Милано.

Неговиот адвокат најави жалба, во Италија постојат уште две повисоки судски инстанци, но мала е веројатноста дека одлуката ќе биде променета. Доколку биде потврдена пресудата Италија ќе бара од Бразил изрекување на славнмиот фудбалер.

Сега многумина се прашуваат што ќе се случува со Робињо бидејќи во вакви случаи нема спогодби и условни казни.

Робињо може да ја избегне затворската казна ако не ја напушта татковината бидејќи Бразил не ги испорачува своите државјани, па барањето на Италија ќе биде одбиено.


Следете го Sportski.mk и на


Значи единствен начин Робињо да биде депортиран е да биде фатен во некоја трета земја на основа на потерницата која ќе биде издадена за него. Мора да биде внимателен кога ќе патува во останатите земји од Јужна Америка, а во Европа секако не смее да стапне.

Робињо моментално настапува за Ателтико Минеиро, но тамошните медиуми тврдат дека клубот поради пресудата ќе го раскина договорот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Прв клуб: Манчестер Јунајтед е светски бренд, влезе и во светот на модата (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед освен што гигант во фудбалот е и светски бренд, а тоа го покажа и со по…