Дома Фудбал Англија Што се случува во Ливерпул? Мане одби да се поздрави со Клоп🎥

Што се случува во Ливерпул? Мане одби да се поздрави со Клоп🎥

Ливерпул синоќа оствари голема победа на „Олд Трафорд“ и така значително ги зголеми шансите за пласман во Топ 4.

Меѓутоа победата не ја прославија сите фудбалери, а посебно Садио Мане, кој беше нервозен и одби да се поздрави со Јирген Клоп, иако Германецот му подаде рака.

Многумина сметаат дека тоа ќе биде крај за него во Ливерпул, иако Клоп ја објасни ситуацијата.

„Доцна на тренингот решив да настапам со Диого Жота. Секогаш давам објаснување, но овој пат немав време. Во ред е потегот на Мане. Моите момци се научени да добијат објаснување и затоа вака реагираше сега“, вели Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Мечот против Јувентус вреди повеќе од три бода

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли призна дека „росонерите“ не играле на своето ниво против …