Дома Останати Кошарка НБА Што не чека на „Ол-Стар“ викендот во Шарлот?

Што не чека на „Ол-Стар“ викендот во Шарлот?

0

Вкупно 68-то издание на „Ол-Стар“ викендот ќе биде одржано од 15-ти до 17-ти февруари во Шарлот.

Покрај натпреварот помеѓу тимовите на Јанис и Леброн ,пред нас е викенд исполнет со одлични случувања, а се започнува вечерва.

Прв натпревар на програмата е натпреварот помеѓу славните личности. Едната екипа ќе ја предводи НБА Звездата Реј Ален, додека вториот тим го предводи уште еден поранешен играч Џеј Вилијамс.

На двете страни ќе има неколку интересни имиња. Стив Смит (НФЛ), раперот Рапсоди, пеачите Крис Дуртри и Бед Банеј, како и уште многу актери и јавни личности кои ќе бидат поделени на двете страни.

Сепак вечерва многу повеќе внимание привлекува натпреварот помеѓу младите надежи на НБА лигата. Селекцијата на светот која ја предводат Лука Дончиќ, Богдан Богдановиќ, Бен Симонс, Лаури Марканен ќе игра против селекцијата на САД.

Во тимот на САД секако има големи ѕвезди како Кајл Кузма, Џејсон Татум, Донован Мичел…

Од клупата ќе ги предводи Дирк Новицки, додека тренер на ѕвездите од САД ќе биде Кајри Ирвинг од Бостон.

Она најдоброто доаѓа во недела. Големо внимание привлекуваат натпреварите во шутирање тројки и забивања кадеш то ќе гледаме неколку големи имиња.

Списокот на оние кои ќе шутираат тројки е навистина импресивен, а тука се Стеф Кари, Демиан Лилард, Девин Бокер…

Во натпреварот за забивања ќе учествуваат Милес Бриџ, Џон Колинс, Хамиду Диало и Денис Смит.

Сигурно дека ќе биде интересно и на натпреварот во вештини каде што ќе ги гледаме Лука Дончиќ, Никола Јокиќ и Никола Вучевиќ.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…